Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Złoto Marcela Piersy. Sebastian Jakubowski i Mikołaj Piersa z brązem (zdjęcia)

Bardzo dobry występ podczas Mistrzostw Mazowsza kadetów i juniorów w kickboxingu w formule kicklight zaliczyli podopieczni Arkadiusza Ludwiczaka z Ostrołęka Fight Academy. Zawodnicy pod wodzą Wiktora Dmochowskiego i Mariusza Piersy wywalczyli trzy medale.

Złoto odebrał Marcel Piersa, który po trzech pewnie wygranych walkach został mistrzem Mazowsza! 17-latek swój występ ocenił pozytywnie. - Pierwszą walkę wygrałem przed czasem w drugiej rundzie. Później było jeszcze szybciej, bo triumfowałem w premierowej odsłonie. Finał był bardzo twardy i wyrównany, lecz ostatecznie triumfowałem 2:1 decyzją sędziów - mówi mistrz województwa.

Z debiutu może być zadowolony jego młodszy brat. 13-letni Mikołaj Piersa w premierowym występie wygrał walkę o wejście do strefy medalowej. W boju o wejście do finału musiał uznać wyższość przeciwnik, ale do domu wrócił z brązem.

Sebastian Jakubowski także zwyciężył w pierwszej walce, błyszcząc fenomenalnymi highkickami. W walce o finał uległ lepiej dysponowanemu rywalowi. Kolejne doświadczenie zebrali:  Dawid Jelito i Kornel Dębowski. Zaprezentowali się bardzo dobrze, tocząc równe walki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych reprezentantów. Był to kolejny krok w budowaniu doświadczenia i cenna lekcja przed kolejnymi startami. Duże podziękowania należą się Wiktorowi Dmochowskiemu oraz Mariuszowi Piersie za opiekę nad zawodnikami, sekundowanie w narożnikach, dopilnowanie szczegółów podczas zawodów, transport i poświęcony czas - mówi Arkadiusz Ludwiczak, szkoleniowiec Ostrołęka Fight Academy.

Więcej zdjęć: Złoto Marcela Piersy. Sebastian Jakubowski i Mikołaj Piersa z brązem (zdjęcia)