« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekordowa liczba uczestników testu Coopera (zdjęcia)

W minioną sobotę w pierwszym dniu rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Sportu, na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowany został Test Coopera dla Wszystkich. Była to już ósma edycja testu służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej, który polegał na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. 


W teście uczestniczyła rekordowa liczba uczestników – 140 osób, w tym 82 kobiety i 58 mężczyzn. Ogółem uczestnicy pokonali 224 622 m, w tym kobiety 125 354 m, mężczyźni 99 268 m. Najmłodszymi uczestnikami testu byli: w kategorii dziewcząt – Alicja Orzoł, 1 rok, która pokonała dystans 730 m, w kategorii chłopców Leon Pierzchała, 3 lata, który pokonał dystans 895 m. Najliczniejszą 7-osobową rodzinę reprezentowały rodziny Państwa: Orzoł, Pierzchała i Białobrzewskich.

Reklama

Najstarszym uczestnikiem testu była Daniela Surdyn (72 lata), która pokonała dystans 1829 m. Najliczniejsza szkoła z miasta Ostrołęki – II LO im C. K. Norwida w Ostrołęce – 17 osób. Najliczniejsza szkoła z powiatu ostrołęckiego – Szkoła Podstawowa im kard. Stefana Wyszyńskiego – 25 osób. Najliczniejsza Drużyna/Klub – UKS Clan Ostrołęka – 20 osób.

Najdłuższy dystans pokonali w kategorii Kobiet
1. Anna Tyc 2681 m
2. Aleksandra Stanisławska 2660 m
3. Laura Pych 2594 m
4. Natalia Nowakowska 2576 m
5. Elżbieta Bożomańska 2550 m
Najdłuższy dystans w kategorii Mężczyzn pokonali:
1. Karol Rogoziński 3540 m
2. Szymon Sala 3420 m
3. Krzysztof Olszewski 3329 m
4. Wiktor Olbryś 3258 m
5. Szymon Sadłowski 3060
W kategorii K 8-10 lat:
1. Zuzanna Lipka 2360 m. 2. Natasza Zaurska 2190 m 3. Izabela Brzostek 2040 m
W kategorii M 8-10 lat:
1. Mateusz Jankowski 2600 m 2.Jakub Malinowski 2450 m 3.Jan Lik 2422 m.
W kategorii K11-12 lat
1. Dominika Podpora 2530 m, 2. Gabriela Laskowska 2508 m, 3. Natasza Górska 2380.
W kategorii M 11-12 lat:
1. Maciej Rolka 2888 m.
W kategorii K 13-14 lat:
1. Laura Pych 2594 m 2. Natalia Nowakowska 2576 m 3. Iga Dobkowska 2350 m.
W kategorii M 13-14 lat:
1. Wojciech Jankowski 2730 m 2. Mateusz Groszyk 2593 m 3. Mikołaj Białobrzewski 2281 m
W kategorii M 15-16 lat:
1. Szymon Sala 3420 m, 2. Przemysław Kwiatkowski 2613 m, 3. Adam Stolarczyk 2320 m

Reklama

Imprezę otworzyli i nagrody wręczali: dyrektor Wydziału Oświaty i spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Magdalena Pietras, radny Miasta Ostrołęki Komisja Sportu Jerzy Grabowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, Przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce Aleksander Zawalich, Wicedyrektor II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce: Beata Kotowska i Mariola Rachubka, koordynator SPZ w Ostrołęce Beata Samorajska, zarząd i trenerzy UKS Clan - Halina Pierzchała, Grzegorz Zawrotny i Konrad
Giers.

Dziękujemy naszym współorganizatorom i partnerom, wszystkim tym, którzy wsparli naszą imprezę i włączyli się do organizacji VIII edycji Testu Coopera w Ostrołęce. A są to: Miasto Ostrołęka i Radny Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Akademicki Związek Sportowy w Warszawie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka, MOSiR w Ostrołęce, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr Józefa Psarskiego wraz z koordynatorem Szkoły Promocji Zdrowia w Ostrołęce Beatą Samorajską - zabezpieczenie medyczne, Sklep Best Office w Ostrołęce, media ostrołęckie i ogólnopolskie oraz zarząd, trenerzy, zawodnicy i sympatycy klubu UKS Clan w Ostrołęce.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce Paweł Rafał Natkowski. Koordynatorem krajowym imprezy był Akademicki Związek Sportowy w Warszawie. Narodowym Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu – Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Europejski Tydzień Sportu trwa. Władze i trenerzy klubu zapraszają na bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne i testy sprawnościowe finansowane z Miasta Ostrołęki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Klub 2023, których koordynatorem jest Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Organizator UKS Clan działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Rekordowa liczba uczestników testu Coopera (zdjęcia)

Więcej zdjęć: Rekordowa liczba uczestników testu Coopera (zdjęcia)

Odsłon: 2922
Komentarzy: 0
11:21, 25.09.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobry start Kowalczyka. Od stycznia w nowym klubie

Dobry start Kowalczyka. Od stycznia w nowym klubie

Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka ma za sobą 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Dominik Kowalczyk pojawił się na mecie podczas zmagań w Drzonkowie pod Zieloną Górą.

III Baranowski Bieg Mikołajkowy po Zdrowie. Zapisz się już dzisiaj

III Baranowski Bieg Mikołajkowy po Zdrowie. Zapisz się już dzisiaj

Już 10 grudnia kolejny, bo już trzeci bieg mikołajkowy ulicami Baranowa. To impreza, w której mogą wziąć udział wszyscy. Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Dąbrowska i Półtorak z doświadczeniami

Dąbrowska i Półtorak z doświadczeniami

Dwie zawodniczki Siódemki Ostrołęka wzięły udział w Halowej Olimpiadzie Lekkoatletyki dla Każdego. W Spale zaprezentowały się reprezentacje wszystkich województ, jak również ekipy z: Austrii, Słowacji i Finlandii. 

Budziłek, Rogoziński i Mrozek z dobrymi wynikami

Budziłek, Rogoziński i Mrozek z dobrymi wynikami

Trójka przedstawicieli Siódemki Ostrołęka wybrała się do Drzonkowa niedaleko Zielonej Góry, gdzie odbył się mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Najlepiej wypadła Martyna Budziłek.

Tłoczkowka szósta w kraju

Tłoczkowka szósta w kraju

W miniony w weekend odbyła się Halowa Olimpiada - Lekkoatletyka Dla Każdego. W zmaganiach w Spale zaprezentowała się Marta Tłoczkowska. Zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wystąpiła w konkursie skoku wzwyż.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo