Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Tragedia po przerwie

Nie tak miało wyglądać spotkanie Trójki Ostrołęka w kolejnym spotkaniu I ligi piłki ręcznej. Podopieczni Tomasza Rybickiego przegrali po raz szósty w sezonie, chociaż do przerwy mieli cztery bramki przewagi.

- W pierwszej połowie zagraliśmy przede wszystkim bardzo dobrze w obronie. Dzięki temu przeciwnicy nie mieli łatwych pozycji do zdobywania bramek. W ataku świetnie radził sobie Patryk Obidziński - mówi szkoleniowiec Trójki.

Ważnym momentem wydarzyła się w 14 minucie. Wówczas Szymon Celiński po raz drugi został odesłany na karę dwuminutową. - To mocno utrudniło manewrowanie grą w defensywie. Na początku drugiej połowy nie potrafiliśmy wykorzystać błędów w ataku zawodników z Płocka. Do tego przegrywaliśmy sytuacje jeden na jeden z: Dawidem Petlakiem i Michałem Trossowskim. Młodzi zawodnicy SMS-u rzucali z łatwych pozycji. Pomimo ambitnej walki, nie udało się nam zbliżyć do rywala i przegraliśmy - dodaje.

Przed zespołem mecz w stolicy. 9 grudnia o godz. 14:45 nasi zmierzą się z AZS-em AWF Warszawa. Wczoraj najbliższy przeciwnik ostrołęczan wygrał 32:17 na wyjeździe z Włókniarzem Konstantynów Łódzki.

Trójka Ostrołęka - SMS ZPRP I Płock 27:34 (15:11)
Trójka: Głażewski, Rybicki, Wysocki, Szurnicki - Celiński 1, Tobolski 4, Strzemieczny 5, M. Minota 1, Sypiański, Kaczyńśki, Marszałak 3, Ludwiczak 2, Świerżewski, Kraszewski 1, Jędrzejewski, Obidziński 9.
Kary: 10 min. (Celiński x2, Marszałek, Jędrzejewski, Obidziński).
Sędziowali: Kalbarczyk, Marzęda (Warszawa).