Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Mazowiecka Liga Juniorów za nami. Przedstawiciele UKS-u Atleta Ostrołęka zakończyli na miejscach na podium. Ciechanowie został rozegrany finał Mazowieckiej Ligi Juniorów w podnoszeniu ciężarów. W stawce byli nasi pod wodzą Władysława Niedźwieckiego.

Dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Mazovii Ciechanów, a trzecie UOLKA Ostrów Mazowiecka. Chłopcy uplasowali się na najniższym stopniu podium. Mistrzem zostali zawodnicy Mazovii przed Impulsem Warszawa.

- To był świetny start wszystkich naszych podopiecznych. Pobili wiele rekordów życiowych, a co najważniejsze, z uśmiechem na twarzach i trofeami wrócili do domów - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec Atlety.

Amelia Larm uzyskała 52 kg (20 kg w rwaniu i 32 kg w podrzucie). Zaliczyła "życiówkę" w drugim z bojów i pobiła rekord w dwuboju o 4 kg. Udany pierwszy krok wykonała Dorota Gnoza uzbierała 96 kg (42 kg i 54 kg). Julia Stachurska poprawiła rekord w rwaniu o 3 kg i o 1 kg w dwuboju. Zawody zakończyła z wynikiem 130 kg (60 kg i 70 kg). Maja Zera uzyskała 97 kg (43 kg i 54 kg) i poprawiła trzy "życiówki" w każdym po kilogramami.

Dawid Kalwara finiszował z wynikiem 146 kg (65 kg i 81 kg). W rwaniu i podrzucie poprawił się po 5 kg, co dało 10 kg w dwuboju. Radosław Krupa skończył występ z wynikiem 160 kg (70 kg i 90 kg), zaś Jakub Romański uzyskał 103 kg (43 kg i 60 kg). Kuba poprawił się aż o 13 kg - 1 kg w rwaniu i aż o 12 kg w podrzucie!

Więcej zdjęć: Atleta z drugim i trzecim miejscem. Władysław Niedźwiecki na podium Niemal wszyscy z rekordami! (zdjęcia)