Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Mikołajkowe dźwiganie na pomoście w Ciechanowie (zdjęcia)

W dniach 15-17 grudnia odbył się Ogólnopolski Otwarty Mikołajkowy Turniej o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów. Rodzinna, świąteczna atmosfera udzielała się każdemu. Bardzo dobre wyniki, z rekordami Polski włącznie, zacięta rywalizacja, znakomici goście, czołówka arbitrów no i choinki na pomoście! W stawce nie mogło zabraknąć naszych.

Na mikołajkowym, pięknie przystrojonym pomoście, zaprezentowali się przedstawiciele takich klubów jak: CLKS Mazovia Ciechanów, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, Klimat Łapy, Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, KS Budowlani Opole, AZS AWF Biała Podlaska, LKS Dobroszyce / LKS Omega Kleszczów, MKS Narew Pułtusk, Sparta Płońsk, Start Maków Mazowiecki, UKS Atleta Ostrołęka, UKS Impuls Warszawa, UOLKA Ostrów Mazowiecka.

W kategorii wagowej 81 kg dzielnie rywalizowały młodziczki Dorota Gnoza i Julia Stachurska. Dorota ustanowiła dwa rekordy życiowe i z wynikiem 103 kg w dwuboju zajęła drugą lokatę. Na najwyższym stopniu podium stanęła również ostrołęczanka Julia Stachurska, dominująca w tej kategorii wagowej brązowa medalistka Mistrzostw Polski do 15 lat.

W kategorii wagowej 71 kg młodziczek startowała Amelia Larm i Maja Zera. Amelia ustanowiła dwa rekordy życiowe i zajęła siódmą lokatę z wynikiem 58 kg. Maja w dwuboju uzyskała 92 kg, zaliczając tylko dwa podejścia.

Spośród chłopców do 15 lat jako pierwsi wystartowali Kacper Mróz w kategorii wagowej 73 kg i Jakub Romański w grupie 89 kg. Kacper z wynikiem 149 kg stanął na najwyższym stopniu podium i zarazem ustanowił trzy rekordy życiowe. Jakub z niedosytem uzyskał w dwuboju 97 kg i zajął czwartą lokatę w tej kategorii.

W niedzielny poranek w kategorii wagowej 89 kg wśród juniorów młodszych stanęli Dawid Kalwara i Radosław Krupa. Dla Dawida był to nieudany występ i z wynikiem tylko 140 kg uplasował się na siódmej pozycji. Z wynikiem 145 oczko wyżej sklasyfikowany został Radek.

Drużynowo zwyciężył CLKS Mazovia Ciechanów, wyprzedzając LKS Dobryszyce. Szósta była ekipa Władysława Niedźwieckiego.

Więcej zdjęć: Mikołajkowe dźwiganie na pomoście w Ciechanowie (zdjęcia)