« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Moja Ostrołęka

Aktualności

Czy Julia Stachurska zostanie Sportowcem Roku?

Julia Stachurska to przyszłość ostrołęckiego podnoszenia ciężarów. Reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka w 2023 roku zanotowała najlepsze wyniki w dotychczasowej karierze.


Powody do dużego optymizmu Julia dała już 4 marca. Podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego w dwuboju uzbierała 113 kg (50 kg w rwaniu oraz 63 kg w podrzucie), ustanawiając trzy rekordy życiowe. Uzyskany wynik dał jej złoty medal.

Kolejne rekordy życiowe zostały poprawione przez Stachurską podczas Mistrzostw województwa mazowieckiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17. Przedstawicielka ostrołęckiego klubu wystartowała w kategorii wagowej +81 kg. Na siedleckim pomoście Julia wykręciła 123 kg w dwuboju i uplasowała się na drugiej pozycji, tuż za mistrzynią Europy z LMPKPC Sokołów Podlaski. Stachurska ustanowiła zarazem dwa rekordy życiowe w rwaniu i dwa w podrzucie.

W strefie medalowej podopieczna Władysława Niedźwieckiego znalazła się również podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Młoda sportsmenka wywalczyła brązowy krążek w kategorii młodziczek +81 kg. W rwaniu wyniosła nad głowę 56 kg, w podrzucie wybiła nad głowę 73 kg. W dwuboju olimpijskim zebrała 129 kg i trzy rekordy życiowe.

Po tym sukcesie Stachurska rozpoczęła etap przygotowań do Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików odbywających się w biłgorajskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pierwszym przystankiem w drodze na krajowy czempionat były Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów juniorek i juniorów do lat 15, które 30 września rozegrano w Nowym Dworze Mazowieckim. Przedstawicielka ostrołęckiego klubu została mistrzynią Mazowsza kategorii wagowej +81 kg.

Tydzień później Julia udała się do Raszyna by wziąć udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików od 13 do 15 lat. W dwuboju zgromadziła 127 kg i ten wynik pozwolił jej zająć pierwszą lokatę w tej strefie kwalifikacyjnej.

Wreszcie przyszedł czas na start w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików. W Biłgoraju utalentowana zawodniczka spełniła swoje wielkie marzenie o zostaniu medalistą krajowych Mistrzostw. Z wynikiem 127 kg w dwuboju zdobyła trzecią lokatę w Polsce wśród zawodniczek kategorii +81 kg.

Julia Stachurska czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.769 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2023 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2023/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Partnerem plebiscytu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Odsłon: 1330
Komentarzy: 0
08:36, 05.02.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Czy Jakub Tyska zostanie Sportowcem Roku?

Czy Jakub Tyska zostanie Sportowcem Roku?

Jakub Tyska przyzwyczaił kibiców KS CK Troszyn do seryjnego zdobywania bramek. 20-latek w 2023 roku wzniósł swoją grę na jeszcze wyższy level.

Mikołaj Chojnowski rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Mikołaj Chojnowski rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Mikołaj Chojnowski to wojownik, w którym drzemie olbrzymi potencjał. Reprezentant klubu Predator MMA Myszyniec ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze.

Seweryn Sypiański czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Seweryn Sypiański czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Seweryn Sypiański mimo 16 lat rozgrywa już drugi sezon w seniorskim zespole Trójki Ostrołęka. Wielki talent Seweryna eksplodował w 2023 roku.

Czy Maciej Grabowski zostanie Sportowcem Roku?

Czy Maciej Grabowski zostanie Sportowcem Roku?

Maciej Grabowski to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w szeregach Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Podopieczny senseia Radosława Grabowskiego rok 2023 zakończył jako medalista Mistrzostw Polski i Europy.

Karol Borowy rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Karol Borowy rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Karol Borowy to wielki talent Uczniowskiego Klubu Sportowego Wojownik Ostrów Mazowiecka. Zawodnik prowadzony przez Waldemara Pecurę w 2023 roku zebrał kilka cennych skalpów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo