« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekord za rekordem. Świetne startu ekipy Clanu

Wiele wartościowych wyników, rekordów życiowych i wysokich lokat zanotowali zawodnicy i zawodniczki UKS-u Clan Ostrołęka podczas Warszawskich Kontrolnych Zawodów WMOZLA 2024, które odbyły się w minioną sobotę w hali AWF-u w stolicy.


 


Wszyscy ostrołęczanie pobili swoje rekordy życiowe, awansowali też do finałów i zdobyli w nich wysokie lokaty. Zofia Mrozek (SP2 Ostrołęka) w biegu finałowym na 60 m U-12 zajęła trzecie miejsce wynikiem 9,38 s (rekord życiowy). W biegu eliminacyjnym uzyskała wynik 9:40 s. Małgorzata Rolka (SP Antonie) w finale w skoku w dal U-14 wynikiem 3,73 cm ustanowiła rekord życiowy i zajęła ósme miejsce oraz w biegu na 60 m U-14 ustanowiła rekord życiowy wynikiem 9,99 m.

Reklama

Jerzy Bakuła w grupie powyżej 60 lat w biegu na 60 m przez płotki zajął trzecie miejsce w finale, wynikiem 13,92 s (rekord życiowy i rekord klubu) - w eliminacjach 14,44 s. Ponadto był trzeci w finale trójskoku 7,68 m. W biegu na 300 m ustanowił rekord życiowy wynikiem 50,79 s i ustanowił rekord klubu w kategorii wiekowej.

Zuzanna Lipka (SP Antonie) w debiutanckim biegu na 600 m U-12 uzyskała swój pierwszy rekord życiowy wynikiem 2:43,56 s. Laura Pych (SP 1 Ostrołęka) w biegu na 300 m U-16 pobiła rekord życiowy wynikiem 50,79 s oraz w biegu na 600 m U-16 wynikiem 2:07,96 s ustanowiła rekord klubu w kategorii wiekowej.

Elżbieta Bożomańska K45 w biegu finałowym na 1000 m uzyskała wynikiem 4:12.89 s. Dało jej to siódmą pozycję w kategorii open i drugie w kategorii seniorek. Wojciech Jankowski (SP 10 Ostrołęka) w finale skoku w dal U-16 wynikiem 4,97 m ustanowił rekord życiowy i rekord klubu w tej kategorii wiekowej i zajął piąte miejsce. W skoku wzwyż U-16 pokonał poprzeczkę na wysokości 145 cm i również ustanowił rekord życiowy i rekord klubu w kategorii wiekowej.

Przemysław Kwiatkowski (II LO Ostrołęka) zadebiutował w pchnięciu kulą U-18 (5kg). Awansował do finału i wynikiem 9,85 m ustanowił rekord życiowy. Dało mu to szóstą lokatę.

Odsłon: 3040
Komentarzy: 0
11:09, 05.02.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

X Ostrołęcki Bieg Papieski. Zapisz się już dzisiaj

X Ostrołęcki Bieg Papieski. Zapisz się już dzisiaj

24 marca odbędzie się bieg, poprzez który uczestnicy będą chcieli i mogli oddać hołd wielkiemu Polakowi - św. Janowi Pawłowi II - patronowi Ostrołęki. Zmagania będą wiodły ulicami Startego Miasta. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzykilometrową trasę.

Dobre występy przedstawicielu Clanu. Brąz Nowakowskiego

Dobre występy przedstawicielu Clanu. Brąz Nowakowskiego

Ekipa UKS-u Clan Ostrołęka udanie zaprezentowała się podczas Halowych Mistrzostw Mazowsza U-12 i U-14 w lekkiej atletyce. Zawody zorganizowane w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego Mazowsza.

Dobre wyniki i rekordy zawodniczek Siódemki

Dobre wyniki i rekordy zawodniczek Siódemki

Reprezentacja Siódemki Ostrołęka wystartowała podczas Mistrzostw Warszawy oraz Mazowsza U-14 w lekkiej atletyce. W Warszawie zaprezentowały się: Amelia Kordel, Katarzyna Suska, Laura Dąbrowska, Natasza Górska oraz Wiktoria Rutkowska.

Cichowska czwarta, Asztemborska piąta

Cichowska czwarta, Asztemborska piąta

Grupa zawodniczek trenera Michała Zawojka bardzo dobrej zaprezentowała się podczas Halowych Mistrzostw Warszawy i Mazowsza U-14. Zawodniczki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zanotowały optymistyczne rezultaty.

Budziłek z rekordem

Budziłek z rekordem

W ostatni weekend w hali Arena w Toruniu odbyły się 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów. W biegu na 3000 m wystąpiła jedyna reprezentantka Ostrołęki.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo