Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

15 medali i 27 rekordów Piątki Ostrołęka w Ciechanowie

W ostatni weekend zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w XXV Grand Prix Ciechanowa o puchar prezydenta Krzysztofa Kosińskiego z okazji 25-lecia MPKS Orka Ciechanów, które zgromadziło rekordową ilość 680 zawodników z 54 klubów pływackich.

Piątka popłynęła w 12-osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Wiktoria Tupacz, Hanna Wawrzyńska, Helena Żerańska, Łucja Tomczak, Oliwia Walczak, Alicja Bieluch, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Mikołaj Peczyński, Kamil Biedrzycki oraz Antoni Opęchowski.

Zuzia zdobyła pięć złotych medali na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12,11 s (rekord życiowy) na 100 stylem zmiennym dwa medale złote z czasami 1:15,29 s (rekord życiowy) oraz 1:16,86 s na 50 m stylem dowolnym z czasem 30,87 s (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 31,78 s (rekord życiowy) W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 młoda zawodniczka zdobywając za trzy starty 1257 punktów zajęła pierwsze miejsce.

Hania zdobyła złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,26 s (rekord życiowy ) oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,98 s oraz brązowy medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:35,98 s. W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 młoda zawodniczka zdobywając za trzy starty 708 punktów zajęła drugie miejsce.

Hela zdobyła brązowy medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 47,16 s (rekord życiowy) W klasyfikacji końcowej w roczniku 2014 młoda zawodniczka zdobywając za trzy starty 470 punktów zdobyła ósme miejsce.

Mikołaj zdobył dwa złote medale na 25 m stylem dowolnym z czasem 20,87 s (rekord życiowy) oraz na 25 m stylem motylkowym z czasem 26,12 s (rekord życiowy) W klasyfikacji końcowej rocznika 2016 młodziutki zawodnik zdobywając za trzy starty 193 punkty zajął pierwsze miejsce.

Marcel jeden srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,00 s (rekord życiowy) oraz brązowy medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 42,07 s (rekord życiowy) W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 młody zawodnik zdobywając 455 punktów zajął trzecie miejsce.

Antek zdobył srebrny medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 34,03 s (rekord życiowy) oraz czwarte miejsca na 100 m stylem zmiennym, 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym. W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 młody zawodnik zdobywając za trzy starty 486 punktów zajął drugie miejsce.

Kamil zdobył srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 32,68 s (rekord życiowy) oraz szóste miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 41,19 s (rekord życiowy).

- Poprawiając dwadzieścia siedem rekordów życiowych w trzydziestu pięciu startach nasi zawodnicy udowodnili, że praca jaka została wykonania na treningach w okresie feryjnym daje nam trenerom ogrom radości i satysfakcji - ówi Andrzej Pyskło, szkoleniowiec Piątki Ostrołęka.