Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

21 medali ekipy Andrzeja Pyskło!

Zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w I etapie Mityngu Pływackiego, który odbył się w Mińsku Mazowieckim i zgromadził ponad 120 zawodniczek i zawodników z czterech klubów pływackich. Jest to formuła w której zawodnicy rywalizują w czterech edycjach: Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka oraz Garwolin i każda z drużyn jest organizatorem zawodów u siebie.

UKS Piątka Ostrołęka przystąpiła do zmagań w 24-osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska, Hanna Wawrzyńska, Helena Żerańska, Łucja Tomczak, Natasza Zaurska, Lena Łozińska, Ada Gutowska, Oliwia Walczak, Anna Kalicińska, Iza Piotrak, Julia Malicka, Aleksandra Malicka, Laura Laskowska, Wiktoria Gleba, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Kamil Biedrzycki, Aleksander Kalinowski, Antoni Opęchowski, Piotr Kaczkowski, Mikołaj Peczyński oraz Maciej Malicki.

Zuzia zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 31,94 s srebro na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:16,54 s. Młoda zawodniczka pokazała jak pływać i jak wygrywać z zawodniczkami aż o dwa lata starszymi.

Hela zdobyła dwa złote medale na 25 m stylem motylkowym z czasem 18,74 s oraz na 25 m stylem klasycznym z czasem 22,94 s. Hania stanęła na najwyższym stopniu podium pod wyścigu na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,25 s oraz wywalczyła brąz na 25 m stylem grzbietowym z czasem 19,84 s.

Łucja wywalczyła złoto na 50 m stylem dowolnym z czasem 17,49 s oraz brąz na 25 m stylem grzbietowym z czasem 21,19 s. Natalka sięgnęła po srebrny medal na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:23,78 s oraz po brąz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:19,19 s.

Wiktoria zdobyła brąz na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:19,48 s oraz szóste miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:09,70 s. Natasza zdobyła jeden zloty medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 20,97 s oraz zajmuje piąte miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 19,07.

Lena sięgnęła po srebro na 50 m stylem klasycznym z czasem 43,59 s oraz uplasowała się na dziewiątej pozycji na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,42 s. Kamil zdobył złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,58 s oraz czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 32,69 s

Marcel zdobył srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,48 s. Olek wywalczył srebro na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,30 s oraz był czwarty na 25 m stylem dowolnym z czasem 20,29 s.

Antek Golan zdobył srebrny medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:20,75 s oraz czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 32,98 s. Piotrek zdobył brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:20,98 s oraz był ósmy na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:08,18 s. Antek Opęchowski zdobył brązowy medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,71 oraz zajmuje ósme miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 22,48

Zawodnicy UKS Piątki zdobyli dwa srebrne medale w sztafecie 4 x 25 m stylem zmiennym mix w składzie: Olek Kalinowski, Hania Wawrzyńska, Marcel Łoziński, Łucja Tomczak oraz na 50 m stylem zmiennym mix w składzie: Antek Golan, Lena Łozińska, Zuzia Zecer oraz Kamil Biedrzycki.

- Bardzo się cieszymy i bardzo dziękujemy za zaproszenie do Mityngu Pływackiego, gdzie dzieciaki mają okazje rywalizować w trzech grupach wiekowych, w których to była super zabawa i walka do końca o jak najlepsze czasy. Kolejny etap już 3 marca w Parku Wodnym w Ostrołęce - mówi Andrzej Pyskło, szkoleniowiec naszych.