Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Bartosik, Bartosik, Bartosik, Bartosik, Bartosik! Pięciokrotna medalistka z Ostrołęki!

Halowe mistrzostwa Europy masters w lekkiej atletyce przejdą do historii. W Toruniu błyszczała gwiazda Ewy Bartosik. Zawodnika trenująca w ekipie Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczyła tyle medali, ile jej nazwisk jest w tytule!

Po ostatni z nich sięgnęła kilkadziesiąt minut temu. Wraz ze sztafetą 4 x 200 m mix wywalczyła brązowy medal. Polska zanotowała czas 2:18,63 s, nieznacznie ulegając kadrze Wielskiej Brytanii. Mistrzostwo Europy podczas zawodów w Toruniu zdobył zespół Niemiec.

Podopieczna Bartosza Witkowskiego podczas mistrzostw na podium wchodziła aż pięć razy. Wraz z koleżankami z reprezentacji wywalczyła brąz w sztafecie 4 x 200 m w kat. 70 lat. Wcześniej wywalczyła w Toruniu brąz na 60 m, srebro w trójskoku oraz brąz w skoku w dal.