Wtorek, 30 kwietnia 2024 r., imieniny Katarzyny, Mariana, Lilii

19 medali Piątki. Niesamowita Zuzanna Zecer

Zawodnicy i zawodniczki Piątki Ostrołęka. uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Mława dla pływania" pod patronatem burmistrza Mława. Zawody odbyły się na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie i zgromadziły około 550 zawodniczek i zawodników z 36 klubów pływackich z terenu Polski.

UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w mocnym 12-osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Wiktoria Tupacz, Hanna Wawrzyńska, Helena Żerańska, Łucja Tomczak, Lena Łozińska, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Mikołaj Peczyński, Aleksander Kalinowski, Kamil Biedrzycki oraz Antoni Opęchowski.

Zuzia zdobyła dwa złote medale na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:06,27 s oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:08,61 s. Zecer poprawiając rekord życiowy w stylu motylkowym poprawiła również rekord mitingu o prawie 6 sekund.W klasyfikacji Ogólnopolskiej Swimrankings na 100 m stylem motylkowym młoda pływaczka zajmuje pierwsze miejsce.

Hannaa Wawrzyńska zdobyła dwa złote medale na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:15,47 s (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:27,38 s. Hela wywalczyła złoto na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:29,07 s oraz srebro na 100 m stylem zmiennym z czasem 1;32,55 s (rekord życiowy).

Łucja zdobyła jeden medal złoty na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:43,40 s oraz srebro na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:20,68 s. Wiktoria sięgnęła po najcenniejszy krążek na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:18,02 s (rekord życiowy).  Marcel zdobył jeden medal złoty na 100 m stylem dowolnym 1:19,53 oraz srebrny medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:34,21 s.

Olek wywalczył  złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48,31 s (rekord życiowy) oraz srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 40,72 s. W klasyfikacji końcowej za wynik dwóch startów młody pływak zdobywając 163 punkty zdobył pierwsze miejsce.

Mikołaj zdobył złoty medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 43,89 s oraz srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 54,32 s W klasyfikacji końcowej za wynik dwóch startów młodziutki pływak zdobywając 216 punktów okazał sie najlepszy. Antoni Golan wywalczył srebrno na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:14,99 s (rekord życiowy) oraz brąz na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:33,14 s.

Sztafeta 4 x 50 zmiennym mix w roczniku 2014 z czasem 3:03,56 zdobyła złoty medal w składzie: Olek Kalinowski,Łucja Tomczak,Hela Żerańska oraz Antek Opęchowski.

Sztafeta 4 x 50 zmiennym mix w roczniku 2012 z czasem 2:31,14 zdobyła brązowy medal w składzie:Hania Wawrzyńska,Antek Golan,Zuzia Zecer,Marcel Łoziński.

- Bardzo się cieszymy, że pomimo startu tylko drugiego dnia, zawodnicy zdobywając 19 medali zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych medali, rekordów życiowych i dziękujemy za wytrwałość oraz ciężką pracę na treningach - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel Piątki Ostrołęka.