« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zaczynał w Narwi, grał w Olimpie. Ostrołęczanin mistrzem Stanów Zjednoczonych!

Krzysztof Kowalski wraz ze swoim zespołem Georgetown College Athletics zdobył mistrzostwo Stanów Zjednoczonych uniwersyteckiej ligi NAIA w piłce siatkowej. Ostrołęczanin wraz ze swoją ekipą okazali się najlepsi, a nasz przedstawiciel został okrzyknięty MVP turnieju!
Po wygraniu Mid-South Conference GC Tigers przystępowali do 12-zespołowych mistrzostw kraju z siódmej pozycji. W walce o awans do Final 4 pokonali Lawrence University 3:0 (25:17, 25:22, 25:13) oraz ubiegłorocznego mistrza NAIA, zespół Vanguard University 3:2 (29:27, 23:25, 19:25, 25:19, 18:16).

Reklama

Półfinał to zacięte starcie z posiadającą w składzie dwóch Polaków: Jana Łopucha, Oskara Krzyżaka drużyną Saint Xavier, który ponownie zakończył się wynikiem 3:2 (25:21, 25:23, 22:25, 21:25, 15:10). W wielkim finale czekał już zdecydowany faworyt rozgrywek, przystępujący do meczu z bilansem sezonu 24:1 i rozstawiony z numerem 1 zespół The Master's University. Po fantastycznej grze GC Tigers z Kowalskim w składzie wygrali 3:0 (25:23, 25:18, 25:20) i mogli rozpocząć świętowanie.

Co ciekawe, Krzysztof Kowalski z Ostrołęki zaczynał jako piłkarz w Narwi Ostrołęka. Dopiero później rozpoczął przygodę z siatkówką w Olimpie Ostrołęka. A teraz? Zdobył mistrzostwo Stanów Zjednoczonych uniwersyteckiej ligi NAIA w piłce siatkowej.

fot. Georgetown College Athletics 

Odsłon: 11399
Komentarzy: 1
12:25, 06.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mamy złoto. Zyśk: Jestem dumna z chłopaków (zdjęcia)

Mamy złoto. Zyśk: Jestem dumna z chłopaków (zdjęcia)

Wielki sukces siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce. To drugi złoty medal mistrzostw Mazowsza w piłce siatkowej w tym roku dla tej placówki. Tym razem reprezentacja szkoły z rocznika 2009 i młodsi - wychowankowie trener Edyty Zyśk (kategoria młodzik) zwyciężyła w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

Nasza perełka w kadrze. Lendzioszek jedzie do Kielnarowej

Nasza perełka w kadrze. Lendzioszek jedzie do Kielnarowej

Zawodnik Olimpu Ostrołęka został powołany do kadry Mazowsza chłopców na Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich w siatkówce. Zmagania odbędą się od 17 do 19 maja w Kielnarowej. 

Ekipa Edyty Zyśk mistrzem województwa! (zdjęcia)

Ekipa Edyty Zyśk mistrzem województwa! (zdjęcia)

Siatkarze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce wywalczyli złote medale podczas mistrzostw Mazowsza w mini siatkówce. Dokonali tego podopieczni Edyty Zyśk z oddziału mistrzostwa sportowego. 

Cała Polska płakała gdy Arek odszedł do Pana. Dzisiaj skończyłby 43 lata

Cała Polska płakała gdy Arek odszedł do Pana. Dzisiaj skończyłby 43 lata

Arkadiusz Gołaś urodził się w Przasnyszu, ale całą swoje dzieciństwo spędził w Ostrołęce. W wieku 10 lat rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w Szkole Podstawowej nr 7. Siatkarz przyszedł na świat 10 maja 1981 roku. Dzisiaj obchodziłby 43 urodziny.

Znamy najlepszych pod siatką. Kto był najlepszy? (zdjęcia)

Znamy najlepszych pod siatką. Kto był najlepszy? (zdjęcia)

Urszula Kosek była organizatorką zmagań siatkarskich dla dzieci z klas IV. W środę osiem zespołów walczyło w Finale Małych Gier w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Najlepsi okazali się przedstawiciele z Czerwina. Cykl turniejów powstał przy współpracy Rady Osiedla Parkowe, OTPS Nike Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Basketball fan @ 22:16, 07.05.2024r. IP: *

W Stanach liga uniwersytecka nosi nazwę NCAA. Tam zaczynali i zaczynają kariery siatkarze, koszykarze, lekkoatleci z pierwszych stron gazet (portali). What is this NAIA

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo