« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Worek medali Squatiny w czterech startach. Niesamowity Kamil Szporak

(fot. archiwum klubu)

Pływacy ostrołęckiej Squatiny mają za sobą udane starty w Warszawie, Mławie, Giżycku i Ostrołęce. W sumie młodzi zawodnicy zdobyli 43 medale i ustanowili wiele wartościowych rezultatów. Najlepiej spośród wszystkich pływaków wypadł Kamil Szporak.


Pływacki maraton zawodnicy Squatiny rozpoczęli, w sobotę 26 października, w mistrzostwach miasta Ostrołęki. Najlepiej w zawodach na ostrołęckiej pływalni zaprezentowała się Oliwia Charewicz, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.

Reklama

 

Dwa złote medale i jeden srebrny zdobyła Paulina Bieżuńska, a dwa złote i brązowy Kamil Szporak. Blanka Mulewska trzykrotnie kończyła swoje konkurencje na drugim stopniu podium. Kolejne medale na koncie Squatiny notowali Maja Barańska - złoto i srebro oraz Kornelia Rusiłowicz, Weronika Jankowska i Jakub Bieżuński - po brązowym krążku.

 

Tego samego dnia, po zawodach w Ostrołęce, Squatina wyruszyła do Warszawy na największe w Polsce zawody pływackie dla dzieci z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka", w których wystartowało blisko 800 zawodników z 56 klubów. Dwa medale, złoty i srebrny, zdobył niezawodny Kamil Szporak, a na najniższym stopniu podium stanęła Maja Barańska.

 

Następnym startem ostrołęckich pływaków reprezentujących klub Squatina były zawody pływackie o puchar północnego Mazowsza. W sobotę 9 listopada w Mławie ponownie medale zdobywali tylko Kamil Szporak i Maja Barańska. Kamil wywalczył srebro na 50 metrów stylem klasycznym, a Maja w tej samej konkurencji wśród dziewcząt była trzecia.

 

W miniony weekend, w dniach 16-17 listopada, ostrołęccy pływacy rywalizowali w Giżycku na międzynarodowych zawodach pływackich z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Drużyna Squatiny wywalczyła rekordową liczbę 21 medali. Do tego tytuł najlepszego zawodnika zawodów zdobył, z czterema złotymi medalami, Kamil Szporak. Po medale sięgnęli również: Maja Barańska - złoty i dwa srebrne, Blanka Mulewska - złoty, srebrny i brązowy, Paulina Bieżuńska i Weronika Jankowska - po dwa srebrne i brązowy, Oliwia Charewicz - srebrny i trzy brązowe oraz Jakub Bieżuński - srebrny.- Osiągane wyniki, nowe rekordy i medale bardzo cieszą, tym bardziej, że są osiągane w bardzo trudnych warunkach treningowych z braku dostępnych torów na pływalni - relacjonuje Leszek Bieżuński, trener ostrołęckiej Squatiny.

 

Wyniki osiągane przez Kamila Szporaka plasują go w ścisłej czołówce pływaków w Polsce w stylu klasycznym na 50, 100 i 200 metrów, zarówno na krótkiej jak i długiej pływalni.

Odsłon: 6532
Komentarzy: 6
06:05, 21.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

J @ 10:29, 21.11.2019r. IP: *.*.203.126

Brawoooooo. Jesteście niesamowici.Czekamy na kolejne sukcesy.I @ 13:42, 21.11.2019r. IP: *.*.212.3

Czyli mistrz Polski murowany! No bo inaczej nie wypada.

Gosc @ 13:43, 21.11.2019r. IP: *.*.9.138

Klub dla swoich dzieci

Paweł @ 21:08, 21.11.2019r. IP: *.*.17.33

Gratuluje dla sqatiny dla trenerów i zawodników. Brawo!!!

Misiek @ 21:15, 21.11.2019r. IP: *.*.17.33

Gość@ zastanów się co piszesz!!! Jaki klub dla swoich dzieci??????? czy ty widzisz nazwiska??? Zazdrość ludzka nie zna granic. Żenada!!!! Brawo Sqatina!!!!!

Fan @ 22:40, 21.11.2019r. IP: *.*.17.111

Idą jak burza.......BRAWO

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo