« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Worek medali Squatiny w czterech startach. Niesamowity Kamil Szporak

(fot. archiwum klubu)

Pływacy ostrołęckiej Squatiny mają za sobą udane starty w Warszawie, Mławie, Giżycku i Ostrołęce. W sumie młodzi zawodnicy zdobyli 43 medale i ustanowili wiele wartościowych rezultatów. Najlepiej spośród wszystkich pływaków wypadł Kamil Szporak.


Pływacki maraton zawodnicy Squatiny rozpoczęli, w sobotę 26 października, w mistrzostwach miasta Ostrołęki. Najlepiej w zawodach na ostrołęckiej pływalni zaprezentowała się Oliwia Charewicz, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.

Reklama

 

Dwa złote medale i jeden srebrny zdobyła Paulina Bieżuńska, a dwa złote i brązowy Kamil Szporak. Blanka Mulewska trzykrotnie kończyła swoje konkurencje na drugim stopniu podium. Kolejne medale na koncie Squatiny notowali Maja Barańska - złoto i srebro oraz Kornelia Rusiłowicz, Weronika Jankowska i Jakub Bieżuński - po brązowym krążku.

 

Tego samego dnia, po zawodach w Ostrołęce, Squatina wyruszyła do Warszawy na największe w Polsce zawody pływackie dla dzieci z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka", w których wystartowało blisko 800 zawodników z 56 klubów. Dwa medale, złoty i srebrny, zdobył niezawodny Kamil Szporak, a na najniższym stopniu podium stanęła Maja Barańska.

 

Następnym startem ostrołęckich pływaków reprezentujących klub Squatina były zawody pływackie o puchar północnego Mazowsza. W sobotę 9 listopada w Mławie ponownie medale zdobywali tylko Kamil Szporak i Maja Barańska. Kamil wywalczył srebro na 50 metrów stylem klasycznym, a Maja w tej samej konkurencji wśród dziewcząt była trzecia.

 

W miniony weekend, w dniach 16-17 listopada, ostrołęccy pływacy rywalizowali w Giżycku na międzynarodowych zawodach pływackich z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Drużyna Squatiny wywalczyła rekordową liczbę 21 medali. Do tego tytuł najlepszego zawodnika zawodów zdobył, z czterema złotymi medalami, Kamil Szporak. Po medale sięgnęli również: Maja Barańska - złoty i dwa srebrne, Blanka Mulewska - złoty, srebrny i brązowy, Paulina Bieżuńska i Weronika Jankowska - po dwa srebrne i brązowy, Oliwia Charewicz - srebrny i trzy brązowe oraz Jakub Bieżuński - srebrny.- Osiągane wyniki, nowe rekordy i medale bardzo cieszą, tym bardziej, że są osiągane w bardzo trudnych warunkach treningowych z braku dostępnych torów na pływalni - relacjonuje Leszek Bieżuński, trener ostrołęckiej Squatiny.

 

Wyniki osiągane przez Kamila Szporaka plasują go w ścisłej czołówce pływaków w Polsce w stylu klasycznym na 50, 100 i 200 metrów, zarówno na krótkiej jak i długiej pływalni.

Odsłon: 7461
Komentarzy: 6
06:05, 21.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

J @ 10:29, 21.11.2019r. IP: *.*.203.126

Brawoooooo. Jesteście niesamowici.Czekamy na kolejne sukcesy.I @ 13:42, 21.11.2019r. IP: *.*.212.3

Czyli mistrz Polski murowany! No bo inaczej nie wypada.

Gosc @ 13:43, 21.11.2019r. IP: *.*.9.138

Klub dla swoich dzieci

Paweł @ 21:08, 21.11.2019r. IP: *.*.17.33

Gratuluje dla sqatiny dla trenerów i zawodników. Brawo!!!

Misiek @ 21:15, 21.11.2019r. IP: *.*.17.33

Gość@ zastanów się co piszesz!!! Jaki klub dla swoich dzieci??????? czy ty widzisz nazwiska??? Zazdrość ludzka nie zna granic. Żenada!!!! Brawo Sqatina!!!!!

Fan @ 22:40, 21.11.2019r. IP: *.*.17.111

Idą jak burza.......BRAWO

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo