« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 listopada 2020 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pawłowska: Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży

Nową trenerką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki została Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. Jak to się stało, że rozpoczęła pracę? Który sukces w swoim życiu sportowym ceni najbardziej? Zapraszamy do lektury.


Rozmowa z Pauliną Pawłowską, trenerką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki
Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży
Paulina, skąd pomysł na pracę w OKLA?
- Znam Bartka Witkowskiego, który jest trenerem w OKLA Ostrołęka kilka dobrych lat. Poznaliśmy się za czasów, gdy sama byłam jeszcze zawodniczką. Razem jeździliśmy na zawody i obozy. Spotkaliśmy się przypadkiem. Byłam w dziewiątym miesiącu ciąży i ważyłam 17 kg więcej. Na twarzy miałam maseczkę. Chyba mnie nie poznał. Podeszłam. Chwilę porozmawialiśmy i namówił mnie, żebym po porodzie została trenerka w klubie. Tak się stało.

Reklama

Co robisz w życiu prywatnym i zawodowym?
- Pochodzę z Siedlec. Tam stawiałam swoje pierwsze kroki jako zawodniczka pod okiem trenera Michała Markowskiego. To szkoleniowiec z pasją i zaangażowaniem. Obecnie jestem na rocznym urlopie macierzyńskim i zajmuję się swoją nowonarodzona córeczką.

Który z sukcesów sportowych smakuje najbardziej?
- Najbardziej cieszy mnie fakt, że dwukrotnie mogłam pobiec z orłem na piersi podczas mistrzostwach świata. Z koleżankami wywalczyłyśmy siódme miejsce globu. Wielką satysfakcję sprawiał mi również każdy medal z mistrzostw Polski.

Czytaj więcej: Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Czujesz się spełnioną zawodniczką?
- No niestety nie. Nie udało mi się wystartować na zawodach międzynarodowych na stadionie.

Jak zaczęła się twoja przygoda z bieganiem?
- Od zawsze byłam ruchliwym dzieckiem. W każdych zawodach byłam w reprezentacji szkoły. W pierwszej gimnazjum wystartowałam w biegu na 11 listopada, dobiegłam czwarta, tuż za zawodniczkami trenującymi. Trener Michał Markowski mnie wypatrzył, namówił do treningów. Początkowo miało to być spędzenie wolnego czasu wśród rówieśników, ale szybko przerodziło się w coś więcej. Byłam trenowana dość indywidualnie, co szybko zaprocentowało.

Przed Tobą praca w OKLA. Jakie stawiasz sobie cele?
- Muszę się dużo nauczyć. Co innego być zawodnikiem, a co innego trenerem. Na razie chce żeby dzieciaki mi zaufały. Stawiam sobie cele na bieżąco. Cieszy mnie każdy rekord życiowy, co oznacza, że trening oddaje i jest progres.

Kim będziesz się opiekować?
- Skupię się na podopiecznych od biegach średniodystansowych. Na tym znam się najlepiej.

Reklama

Jakie masz doświadczenie z pracą z dziećmi i młodzieżą?
- Stawiam swoje pierwsze kroki w roli trenerki. Jak wspomniałam wcześniej, będę się uczyła. Mam wsparcie bardziej doświadczonych trenerów i w razie czego mogę się skonsultować. Jednak uważam, że mam wiedzę, dzięki swojemu 11- letniemu doświadczeniu, która zamierzam pogłębiać i przekazywać podopiecznym.

 

Odsłon: 9573
Komentarzy: 11
15:08, 15.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Srebra Kasi i Dominika przed wyjazdem do Kwidzyna

Srebra Kasi i Dominika przed wyjazdem do Kwidzyna

Dwa tytuły wicemistrzowskie oraz dwa szóste miejsca to wyniki osiągnięte przez reprezentację Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych rozegranych na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Dobry sprawdzian Siódemki

Dobry sprawdzian Siódemki

Siedmioro przedstawicieli Siódemki Ostrołęka wystartowało na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych. Czwórka zawodników uplasowało się w pierwszej "dziesiątce" zmagań.

Wierzbowska czwarta, Kuklińska dziewiąta

Wierzbowska czwarta, Kuklińska dziewiąta

Dwie zawodniczki Siódemki Ostrołęka w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych z udziałem zawodników i klubów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze. Uczestniczyły w rywalizacji na 2500 metrów.

Bartosik odznaczona przez prezydenta Kulika

Bartosik odznaczona przez prezydenta Kulika

Ewa Bartosik potwierdza, że pesel to tylko dodatek do życia. 69-latka cieszy się zdrowiem i uprawia sport. W sierpniu zaliczyła znakomity występ podczas 30. Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Mieszkanka Ostrołęki wywalczyła w Lublinie trzy złote medale.

Nasi ćwiczyli w Szklarskiej Porębie i Spale

Nasi ćwiczyli w Szklarskiej Porębie i Spale

W niedzielę zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zakończyli swoje zgrupowania. Podopieczni Bartosz Witkowskiego; Kornelia Szymczyk i Eliasz Napiórkowski trenowali w Szklarskiej Porębie pod okiem Roberta Kędziory. Z kolei podopieczny trenerki Pauliny Pawłowskiej Dominik Kowalczyk ćwiczył w Spale u boku Wiesława Paradowskiego. 

 

» Wasze komentarze

Kibic @ 15:29, 15.10.2020r. IP: *.*.9.135

Dobre sobie na dzieciach będzie się uczyła. Ma chociaż dyplom trenerski

Taser Face @ 15:49, 15.10.2020r. IP: *.*.143.104

No no... dobrze, że młoda krew z dużym doświadczeniem zabiera się za trenowanie. Właściwa osoba na wymagające czasy. Powodzenia!

Mario @ 15:56, 15.10.2020r. IP: *.*.33.153

Fajnie! Coraz lepiej się dzieje w OKLA. Powodzenia

@kibic @ 17:58, 15.10.2020r. IP: *.*.90.146

Na naszych dzieciach będzie zbierać doświadczenie.

@kibic @ 18:05, 15.10.2020r. IP: *.*.90.146

A to jest najlepsze z linku do artykułu:
Jako zawodniczka odniosła wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest uczestniczką 40. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, które odbyły się w 2013 roku. Wówczas wraz z koleżankami Jako zawodniczka odniosła wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest uczestniczką 40. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, które odbyły się w 2013 roku. Wówczas wraz z koleżankami z reprezentacji naszego kraju drużynowo zajęła siódme miejsce. W ekipie były: Sofia Ennaoui, Katarzyna Rutkowska, Alicja Konieczek, Sylwia Ślęzak, Paulina Pawłowska, Natalia Wiera. Indywidualnie wywalczyła 58. lokatę. z reprezentacji naszego kraju drużynowo zajęła siódme miejsce. W ekipie były: Sofia Ennaoui, Katarzyna Rutkowska, Alicja Konieczek, Sylwia Ślęzak, Paulina Pawłowska, Natalia Wiera. Indywidualnie wywalczyła 58. lokatę. Przy Sofi to ona noże stała.

Adam @ 19:13, 15.10.2020r. IP: *

Zazdrośni pisacze treningów biegowych zabrali głos... Żenujące.
W Młodych szkoleniowcach, którzy sami osiągnęli sukcesy - cała nadzieja sportu.
Powodzenia Pani Paulino.
Trzymamy kciuki.

Obiektywny @ 21:19, 15.10.2020r. IP: *.*.9.135

Średnie osiągnięcia żadnego medalu Mistrzostw Polski i czasy na dyst.takie sobie jakich wiele. Powodzenia by z trenowania się utrzymać mogła i czasu życzę dla dzieci bo mając małe dziecko cienko raczej z czasem chyba że mąż się zajmuje dzieckiem

Mario @ 07:34, 16.10.2020r. IP: *.*.7.191

@obiektywny chyba słabo się zaznajomiłeś, bo Pani Paulina ma kilka medali z Mistrzostw Polski. Januszu który siedzi na kanapie pierdzi w sofę i hejtuje tych co coś robią. Bo samemu mu w życiu nie wyszło. A taka jest prawda, że potencjał jest i obiektywnie to czas pokaże co z niej będzie za trener.

Dżej dżej @ 13:23, 16.10.2020r. IP: *.*.100.206

Może wreszcie zabiorą się za nabór małych dzieci, nauczą biegać od podstaw i przestaną wykradać bezczelnie zawodników z innych klubów i dyscyplin, wydzwaniając do dzieci i rodziców.
Przestrzeganie zasad w życiu podstawą fair play w sporcie trenerzy.

Powodzenia młodej osobie.

Pio @ 13:25, 16.10.2020r. IP: *.*.146.116

Jeden czepia się by się przyczepić drugi czytać nie umie hejterzy dajcie sobie spokój. Sami idźcie pobiegać i rozładować emocje.

Dżej dżej @ 14:01, 16.10.2020r. IP: *.*.177.114

o jakich klubie piszesz że podkrada ?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo